Meble

Fotel rozkładany – funkcjonalny mebel do niewielkich pomieszczeń

Fotel rozkładany – funkcjonalny mebel do niewielkich pomieszczeń
Fotel rozkładany – funkcjonalny mebel do niewielkich pomieszczeń

Fotele rozkładane spotyka się w domach od lat. Są to funkcjonalne i wygodne meble, które pomagają w organizacji niewielkiej przestrzeni i ratują sytuację z noclegiem w razie dłuższego pobytu gościa. Fotel rozkładany to fenomenalny mebel, który znajdzie swoje miejsce w każdym mieszkaniu – może być wygodnym meblem wypoczynkowym, na którym siadamy po ciężkim dniu, a nawet łóżkiem.

Do pokoju młodzieżowego i do salonu

Fotel rozkładany to mebel uniwersalny.  Jest idealny do niewielkiego pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, gdzie oszczędność miejsca w ciągu dnia jest na wagę złota. Do pokoju najmłodszych i nastolatków dostępne są specjalne modele przeznaczone dla tej grupy konsumentów.  Pokój dziecka to pomieszczenie spełniające wiele funkcji – jest jednocześnie sypialnią, bawialnią/ gabinetem naukowym (dla domownika w wieku szkolnym), garderobą. Wnętrze tego pomieszczenia musi być funkcjonalne. Jeżeli nie ma miejsca na dziecięce łóżko, to najlepszym pomysłem na wygodny mebel do spania jest fotel rozkładany.  W  ciągu dnia fotel jest złożony i może być kanapą, na której dziecko bawi się z przyjaciółmi, a w nocy jest wygodnym spaniem, które zapewnia komfortowy sen i właściwy wypoczynek.

Fotel rozkładany w salonie

Współczesne modele fotela rozkładanego przypominają tradycyjny fotel lub rozkładaną sofę, co oznacza, że znakomicie prezentują się w salonie. Mogą być wygodnym łóżkiem na popołudniową drzemkę lub jako nocleg dla gościa. Najczęściej wybierane są fotele jednoosobowe. Należy go dobierać w taki sposób, aby pasował do aranżacji wnętrza. Ponadto musi być wygodny i odpowiednio szeroki, aby zapewnić komfortowe spanie. W dzień pełni rolę zwykłego fotela lub kanapy, w nocy jest wygodnym meblem do spania. Występuje w wersjach z bokami lub bez. Fotel z bokami zajmuje więcej miejsca, więc jest polecany bardziej do większego salonu niż do niewielkiej kawalerki. Niektóre modele foteli rozkładanych posiadają pojemniki na pościel, co znacznie podnosi ich funkcjonalność, ponieważ pomaga w utrzymaniu porządku w salonie.

Funkcjonalny mebel do kawalerki

Pierwszym mieszkaniem jest zazwyczaj kawalerka , składająca się z jednego pokoju, kuchni i łazienki. Czasami jest jeszcze przedpokój. W tak niewielkim mieszkaniu trzeba zmieścić meble i pozostawić jeszcze trochę przestrzeni życiowej. Dlatego niemal na wagę złota są meble, które można złożyć i nie zajmują dużo miejsca. Rozkładany fotel to mebel idealny do kawalerki – w dzień jest sofą, a w nocy zamienia się funkcjonalne łóżko.

Fotele rozkładane sprawdzają się we wnętrzach już kilkadziesiąt lat. Nowoczesne wzornictwo, bogata kolorystyka i znakomitej jakości wykonanie sprawiają, że fotele rozkładane nadal są bardzo popularne.  Na ich stale wysoką sprzedaż ma wpływ duże zainteresowanie wynajmem kawalerek i powstawanie mikromieszkań, w których trudno zmieścić klasyczne, sypialniane łóżko. Rozkładanie fotela nie jest trudne. Do małych mieszkań szczególnie polecane są fotele rozkładane z pojemnikiem na pościel.

Related posts
Meble

Meble multifunkcyjne – praktyczne wykończenie wnętrz

Małe mieszkania to prawdziwa zmora. Ciasnota i brak miejsca do przechowywania to spory problem dla…
Read more
Meble

Drzwi do mieszkania – piękne i solidne

Mieszkańcy bloków lub kamienic są narażeni na różne nieciekawe, a czasem uciążliwe sytuacje…
Read more

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *