Meble

Meble multifunkcyjne – praktyczne wykończenie wnętrz

Meble multifunkcyjne – praktyczne wykończenie wnętrz
Meble multifunkcyjne – praktyczne wykończenie wnętrz

Małe mieszkania to prawdziwa zmora. Ciasnota i brak miejsca do przechowywania to spory problem dla domowników. Urządzenie takiego lokum wymaga dobrania odpowiednich mebli. Aranżacja wnętrza niewielkich rozmiarów wymaga kreatywności i umiejętności dopasowania poszczególnych elementów do potrzeb i preferencji użytkowników. Musi więc dominować  indywidualizm, a nie określony schemat. Sprawdzają się meble multifunkcyjne – jedna rzecz może pełnić kilka funkcji. Są one niezwykle wygodne i funkcjonalne w małych pokojach.

Meble do zadań specjalnych

 Multifunkcyjność doceniają zarówno właściciele małych mieszkań, jak i dużych domów. Meble o wielu funkcjach ułatwiają przechowywanie różnych rzeczy. Salon meblowy Warszawa poleca meble, które mogą spełniać kilka funkcji każdemu, kto ceni porządek i nie lubi zagraconego otoczenia. Takie meble są uniwersalne – nadają się każdego typu mieszkania. Nawet kawalerka może być funkcjonalna i jednocześnie nowocześnie urządzona.

Wnętrze urządzone praktycznie

Funkcjonalność i praktycyzm w urządzaniu pomieszczeń mieszkalnych nie muszą oznaczać braku stylu i elegancji.  Nowoczesne meble mają spełniać wysokie wymagania użytkowników oczekujących, że estetyka idzie w parze z wygodą w użytkowaniu.  Do najbardziej wielofunkcyjnych mebli zalicza się: łóżka z pojemnikiem na pościel, rozkładane kanapy (również że schowkiem na pościel), półotwarte regały, puffy, komody z szufladami, szafkami i półką oraz półki  mające, choć jedną część zamykaną. W salonie meblowym Poznań można zobaczyć przykładowe aranżacje przestrzeni meblami do zadań specjalnych.

Łóżko i rozkładana kanapa z pojemnikiem na pościel

W praktycznej skrzyni dołączonej do łóżka, można przechowywać nie tylko kołdry i poduszki. To świetne miejsce na przechowanie odzieży  narciarskiej, czy zapakowanych w próżniowe worki kurtek zimowych. Elegancka sofa może być praktycznym łóżkiem. Wystarczy ją rozłożyć na noc. Takie rozwiązanie sprawdza się w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na wydzielenie sypialni lub w salonie jako spanie dla gości.  Idealnie, jeżeli ma jeszcze schowek na pościel. W dzień jest to bardzo wygodny mebel do siedzenia, a w nocy do spania.

Puffy- siedzisko i pojemnik na drobiazgi

Puffy to wygodne i wielofunkcyjne  meble- mogą być podnóżkiem dla oparcia nóg, wygodnym „fotelem” oraz schowkiem do przechowywania drobiazgów, np.: klocków, piłek,  pamiątek z wakacji, itd.

Regały półotwarte i półki wiszące

Miejsca do przechowywania nigdy dość. Wie to każdy, kto zbiera różnorodne drobiazgi, czy kocha książki. Regały półotwarte to mebel doskonały. Otwarte półki to świetne miejsce na pamiątki, czy książki. Część zamknięta (szafka lub szuflady) to przestrzeń do przechowywania ubrań, bielizny, dokumentów, porcelany, zabawek. Praktyczne półki wiszące powinny mieć przynajmniej jedną zamykaną część.  Pełnią taką samą funkcję, jak regały.

Do małych mieszkań polecane są komody wyposażone w drzwiczki, szuflady i półkę. Ułatwiają utrzymanie porządku. Meble multifunkcjonalne służą doskonałej organizacji przestrzeni.

Related posts
Meble

Fotel rozkładany – funkcjonalny mebel do niewielkich pomieszczeń

Fotele rozkładane spotyka się w domach od lat. Są to funkcjonalne i wygodne meble, które…
Read more
Meble

Drzwi do mieszkania – piękne i solidne

Mieszkańcy bloków lub kamienic są narażeni na różne nieciekawe, a czasem uciążliwe sytuacje…
Read more

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *