Ogród

Ogród nie tylko bukszpanowy

Ogród nie tylko bukszpanowy
Ogród nie tylko bukszpanowy

Posiadanie ogrodu ma same zalety. Jest to kawałek przestrzeni przed domem, którą można zagospodarować dowolnymi roślinami. Praca w ogrodzie odpręża i odstresowuje. Kawa, obiad lub deser w ogrodzie przy pięknej pogodzie to okazja do spotkania z rodziną lub  przyjaciółmi i do miłego spędzenia czasu w dobrym towarzystwie. Piękny ogród cieszy również dzieci, które mogą bezpiecznie biegać po ogrodzie. Nawet niewielką działkę można zmienić w uroczy ogród. Do projektowania ogrodu warto wynająć profesjonalistę – projektanta ogrodu, który pomoże stworzyć ogród marzeń. Polscy projektanci ogrodów zdobywają uznanie na arenie międzynarodowej.

Sukces polskiej projektantki ogrodów

Projekt ogrodu autorstwa Danuty Młoźniak z podwarszawskiego Komorowa „Ogród nie tylko bukszpanowy” został umieszczony książce Garden Design Close Up – Emmy Reuss, wśród największych gwiazd światowego ogrodnictwa. Nagrodzony ogród jest prywatną posesją autorki i trzeba przyznać, że jest, co podziwiać i rzeczywiście wzbudza zachwyt. Idealnie uformowane iglaki, piękne oczko wodne, nowoczesne ścieżki.  Strzyżone bukszpany i cisy sprawiają, że ogród nawet zimową porą wygląda cudownie. Taras  z granitowej kostki znakomicie prezentuje się na tle wypielęgnowanych bukszpanów których, choć jest wiele, to jednak nie dominują nad pozostałą roślinnością. Docenienie projektantki z Polski to wielki sukces i docenienie nie tylko pracy kobiety, ale także rozwoju polskiego ogrodnictwa, które poziomem zaczyna dorównywać zagranicznej konkurencji.

Rośliny zasadzone w ogrodzie nie tylko bukszpanowym

Ogrodnictwo to zawód i pasja jednocześnie. Tworzenie pięknych kompozycji roślinnych wymaga znajomości warunków uprawy poszczególnych roślin. Wraz z zasadzeniem pierwszej rośliny – w przypadku omawianego ogrodu był to kaktus, pasja do ogrodnictwa rośnie. Uprawienie ogrodu wciąga i staje się hobby. Ogród nie tylko bukszpanowy został stworzony z inspiracji ogrodami angielskim. Oprócz bukszpanów są też róże w różnych odmianach i krzewy zimozielone, które zdaniem artystki są oazą spokoju i można w nich znaleźć ukojenie  od codziennego pośpiechu, stresu i zgiełku.

Ogród nie tylko bukszpanowy – najlepiej rozpoznawalnym ogrodem w Polsce

Nagrodzona projektantka często podróżuje do Wielkiej Brytanii, gdzie szuka inspiracji do projektów ogrodów. Potem wraca do kraju, relaksuje się w swoim ogrodzie nie tylko bukszpanowym i pracuje nad stworzeniem kolejnych projektów dla swoich klientów. Raz w roku organizuje w ogrodzie zlot pasjonatów ogrodnictwa. Ogród nie tylko bukszpanowy jest najbardziej znanym prywatnym ogrodem w Polsce.

Zakładając swój ogród, warto czerpać z rozwiązań stosowanych przez mistrzów. Ogród nie tylko bukszpanowy to przykład tego, jak idealnie skomponować przestrzeń ogrodu, aby stworzyć przed domem prywatny raj. Ciekawe oczko wodne oraz prześlicznie wkomponowane kwiaty dodają uroku tej przestrzeni. Piękny ogród wymaga pracy, inwestycji, wielkiej pasji i znajomości zasad pielęgnowania roślin.

Related posts
Ogród

Przycinanie i formowanie świerków

Świerki są piękną ozdobą ogrodu. Występują również w naturze, głównie na terenach…
Read more

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *