Dombudowa.pl

Plakaty ścienne – szybki sposób na odmianę ścian

Plakaty ścienne – szybki sposób na odmianę ścian

Monotonne, jednolite wnętrze przez wiele lat może przytłaczać.  Częste, kompleksowe odnawianie ścian jest drogie, czasochłonne i wymaga sporo pracy. Jeżeli ścian nie mają znamion  dziecięcych zabaw, innych zabrudzeń, a właściciele chcieliby jakiejś drobnej zmiany w ich wyglądzie, to świetnym rozwiązaniem są plakaty dekoracyjne.

Plakat dekoracyjny -ciekawa ozdoba ściany

Plakat kojarzy się z młodzieńczą pasją zbierania wizerunków idoli muzycznych, aktorów, postaci z kreskówek lub zwierząt. Powieszone na drzwiach pokoju lub szafy, a nawet na ścianie „ozdabiały” pokój dziecka, były wyrazem pasji, zainteresowań, pokazywały jak zmieniają się u danej osoby preferencje muzyczne lub  filmowe. Najwierniejsi fani nadal mają na ścianach wizerunki swoich idoli. Plakaty dekoracyjne to ciekawe grafiki lub napisy.  Są znakomitym sposobem na odświeżenie wnętrza.

Zalety plakatów dekoracyjnych

Plakaty dekoracyjne są alternatywą dla obrazów. Plakaty można kupić za kilkanaście złotych, podczas gdy obrazy kosztują kilkaset złotych.  Kolejną zaletą plakatów jest ich dostępność oraz różnorodność wzorów i motywów. Bez problemów można znaleźć egzemplarz, który będzie pasował do danego wnętrza i gustu domowników.

Jak wybierać plakaty dekoracyjne?

 Przy wyborze plakatu dekoracyjnego obowiązuje jedna uniwersalna zasada – muszą idealnie komponować się we wnętrzu, pasować do aranżacji pomieszczenia. W salonie można powiesić duże plakaty. Dekoratorzy wnętrz radzą, aby zachować kontrast między kolorem ściany, a dominującą barwą na plakacie. Do przedpokoju najlepiej wybierać plakaty jasne, które rozjaśniają pomieszczenie. Plakaty dekoracyjne to świetny pomysł na dekorację do pokoju dziecka.  Wybór motywów dziecięcych jest olbrzymi i na pewno każdy mały człowiek znajdzie wzór, który go zachwyci. Na rynku dostępne są specjalne plakaty do kuchni, które odporne są większą wilgotność i przedstawiają motywy kulinarne. Dzięki im kuchnia zyskuje nowe oblicze i to bez kosztownego remontu.

Plakaty spersonalizowane

Rocznica związku, Walentynki, dzień babci, dziadka, matki, ojca, chłopaka, zdana matura, urodziny,  imieniny, święta to świetna okazja, aby drugiej osobie przygotować niespodziankę, adresowaną wyłącznie do tej osoby. Plakat spersonalizowany, z imieniem obdarowanego to pomysł na niezapomniany prezent, który nawet po latach będzie przypominał do darczyńcy i o tym wyjątkowym dniu.  Takie oferty bez problemu znajdziemy w internecie i w stacjonarnych punktach sprzedaży kubków, plakatów i koszulek spersonalizowanych. Wystarczy wybrać wzór i podać imię, które ma znaleźć się na plakacie.

Plakat dekoracyjny to niedrogi sposób na odmianę wnętrza. Niby drobiazg, a potrafi zmienić wygląd pokoju. Plakaty ze sentencjami mogą być wyrazem miłości  lub przyjaźni, wskazywać na cel w życiu. Tematem plakatu może być wybrane zdjęcie lub zdjęcia z odpisem podyktowanym przez klienta. Plakatów nie musimy wieszać na ścianie, mogą zdobić półkę lub kominek. Wystarczy umieścić je w antyramie.

Exit mobile version