Dombudowa.pl

Szafa IKEA Pax – idealnie dopasowana do wnętrza

Szafa IKEA Pax -idealnie dopasowana do wnętrza

Przy urządzaniu wnętrza ważne jest, aby wszystkie najważniejsze elementy zmieścić w pokoju. Meble trzeba dopasować do potrzeb konkretnej osoby lub rodziny.  Nie wszystkie szafy dostępne w sprzedaży spełniają oczekiwania klientów pod względem ilości miejsca. Odpowiedzią na specjalne potrzeby klientów, którzy chcą sami zaprojektować swoją szafę, jest oferta Ikei, szerzej znana jako szafy Pax. To system wymyślony dla osób twórczych, szukających czegoś, co wychodzi poza standardową produkcję.

Zalety systemu PAX

Szafy PAX to nowoczesny system, którego największą zaletą jest to, że klient może dowolnie skonfigurować swoją szafę. Przy projektowaniu szafy PAX Ikea nabywca ma do wyboru odbudowy dostępne w różnych wymiarach, które można ze sobą łączyć. Istnieje także możliwość aranżacji wnętrz mebli, np.: wybór ilości półek, drążków na wieszaki. Daje to możliwość dopasowania szafy garderobianej do indywidualnych potrzeb użytkownika. W końcu to nabywca najlepiej wie, jakiej szafy potrzebuje i jakie ma oczekiwania, jeżeli chodzi o wnętrze tego mebla. Szafy PAX Ikea można ustawić w każdym pokoju i przedpokoju. Do wyboru są obudowy różnej szerokości  i głębokości, które można dobrać nawet do wąskiego przedpokoju. Ikea projektowanie szafy PAX to znakomity wybór dla osób, których mieszkania mają niewiele miejsca i są potrzebne meble, w których można zmieścić ubrania, ręczniki i buty.  Aby zaprojektować szafę PAX Ikea , wykorzystuje się gotowe elementy, a składanie szafy jest bardzo proste.

Przygotowanie do projektowania szafy PAX Ikea

Możliwość stworzenia swojej własnej szafy od podstaw z gotowych części to większa pewność, że mebel na długie lata będzie odpowiadał potrzebom użytkownika. Przygotowanie do projektowania szafy PAX Ikea najlepiej rozpocząć od określenia swoich potrzeb: czyli decydowania, jakie elementy garderoby będą w niej przechowywane.  Na tej postawie określa się ilość, szerokość i głębokość modułów. Kolejnym krokiem jest decyzja dotycząca rodzaju drzwi, czy tradycyjne, czy przesuwne. Można wybrać też szafy z lustrem lub oklejone dekoracyjną folią.

Wybór szafy PAX

Ikea projektowanie szafy PAX to proces kilku etapowy. W pierwszym etapie klient wybiera obudowę o odpowiedniej szerokości, wysokości i głębokości.  Następnym krokiem jest decyzja co do wyposażenia szafy: mogą być półki, wieszaki, druciane kosze (znakomite do przechowywania ręczników), specjalne wysuwane półki na obuwie, szuflady i półki z przegrodami. Później pozostaje wybranie drzwi, które dostępne są w różnych kolorach i fakturach. Szafę można oświetlić umieszczając listwę oświetleniową w środku lub szczycie mebla. Ostatnim etapem projektowania szaf PAX Ikea jest montaż uchwytów i gałek.

Szafy PAX wzbudzają duże zainteresowanie, ponieważ w przeciwieństwie do standardowej produkcji, to nabywca decyduje, jak będzie wyglądał mebel i nie musi się obawiać, czy wystarczy miejsca na przechowywanie wszystkich rzeczy.  W szafie PAX można przechować nawet biżuterię i buty.

Exit mobile version