Dombudowa.pl

Słodkich snów – urządzanie sypialni

Słodkich snów – urządzanie sypialni

W sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia. Jest to miejsce przeznaczone do odpoczynku, więc warto je urządzić komfortowo. O przytulności sypialni decydują kolory, łóżko i dodatki. Pokój sypialny powinien sprzyjać wyciszeniu się po ciężkim dniu i odpoczynkowi. Wszystkie elementy aranżacji powinny tworzyć jedną przytulną całość.  Sypialnia powinna być romantyczna i przytulna.

Kolory sypialni

W sypialni sprawdzają się ciepłe kolory, ponieważ tworzą przytulny klimat, który sprzyja wypoczynkowi. Najpopularniejsze są barwy ziemi, a więc brązy i beże, zwłaszcza odcienie: ecru, kość słoniowa, cappuccino, kawa z mlekiem. Coraz popularniejsze są również kolory pastelowe. Modne jest zawieszanie na ścianie nad łóżkiem krzykliwych plakatów, które oddają upodobania domowników i podkreślają prywatny charakter sypialni. Jako materiały wykończeniowe sprawdzą się tapety, farby satynowe, naklejki ścienne, plakaty oraz tynki strukturalne.

Tkaniny w sypialni

Piękne narzuty, poduszki, zasłony lub rolety rzymskie to idealne drobiazgi do urządzenia sypialni. Na podłodze można położyć wykładzinę, która  ociepli wnętrze. Materiałami naturalnymi używanymi do produkcji wykładzin są: bawełna, łodyga agawy, kokos i trawa morska.  Wykładziny syntetyczne wykonuje się z: akrylu, poliamidu i polipropylenu.

Oświetlenie sypialni

Bardzo ważną rolę w urządzeniu sypialni odgrywa oświetlenie. Świetnym pomysłem są kinkiety na ścianie, które dają delikatne i rozproszone światło. Romantyczny nastrój podkreśli piękna nocna lampka lub lampa stojąca.  Najlepsze do sypialni są lampy z kloszami ze szkła mlecznego, ponieważ nie przeszkadzają w odpoczynku drugiej osobie.

Rośliny poprawiają mikroklimat i wilgotność w sypialni. Są piękną, stylową i zawsze modną dekoracją. Niewskazane są kwiaty wydzielające silny zapach. Z powodzeniem sprawdzą się:  aloes, szydłokwiat i paproć. Harmonijnie urządzona sypialnia poprawia jakość snu. Człowiek wypoczęty ma lepsze samopoczucie i pozytywniej odbiera otaczający świat.

Exit mobile version